Miło Cię widzieć! Opowiem Ci coś o sobie.

Wykorzystuję technologię, żeby osiągnąć więcej, robiąc mniej. Tak, to takie proste!

Programowaniem zajmuję się zawodowo od 2016 r. Od zawsze widziałem w IT możliwości, dzięki którym można osiągnąć więcej i pracować lepiej. Kreatywność oraz ciężka, ale mądra praca pozwala, korzystając z technologii, tworzyć wspaniałe rozwiązania!

Choć od początku mojej kariery pracowałem z wieloma technologiami i językami, to poruszam się głównie w świecie .NET i Azure. Rozwiązania chmurowe i DevOps są tym, co pozwala programiście pracować lepiej i skupić się na tworzeniu jak najlepszego kodu. Właśnie z tego powodu z zainteresowaniem zagłębiam się w te tematy.

Od 2016 r. interesuję się kryptowalutami od strony zarówno inwestycyjnej, jak i technologicznej. Od czasu, kiedy kilka lat temu pisałem pierwsze smart kontrakty na Ethereum, technologia blockchain rozwija się w równie imponującym tempie, jak cena Bitcoina. Optymistycznie patrzę na możliwości decentralizacji i niezależności od systemu finansowego, jakie daje zwykłym ludziom ta, wciąż jeszcze młoda, technologia i dynamiczny rynek.

Z mnóstwa pomysłów na to, jak wykorzystać programowanie, udało mi się już sprawdzić na własnym przykładzie, że można, między innymi, w kilka minut przenalizować ceny nieruchomości na podstawie dziesiątek tysięcy ogłoszeń w internecie czy zebrać w jednym miejscu wszystkie potrzebne informacje na temat finansów osobistych i niemal w pełni zautomatyzować ich monitorowanie. O możliwościach jakie to daje, można mówić i pisać godzinami.

Poza działalnością w IT interesuję się też turystyką wysokogórską, szczególnie zimową. Mając w pamięci swoje pierwsze kroki w zimowych Tatrach i zagwozdki związane z zakupem sprzętu otworzyłem Wypożyczalnię Sprzętu Górskiego i Turystycznego Kaukaz, gdzie oferuję sprzęt, dla tych, którzy chcą wybrać się w góry, ale niekoniecznie inwestować w kupno sprzętu.